Техніка служить довго і справно тільки при забезпеченні належного догляду за нею. Це дуже важливо, через те, що близько ноутбуків або ПК люди проводять багато часу, вирішуючи різноманітні робочі, навчальні, розважальні завдання. Абсолютно всіх проблем не уникнути, але можна звести до мінімуму виникнення типових, що продовжить термін служби пристрою. У статті вивчимо 10 найважливіших правил по догляду за комп’ютерною технікою.
Правило 1. Грамотна організація електричного живлення
Якщо напруга електричної мережі не відрізняється стабільним рівнем подачі, існує ризик зіткнутися з безліччю проблем аж до повного виходу з ладу. Різкі скакання показників діють вбивчо.

Правильний вихід із ситуації такий: користування джерелом безперебійного живлення. Він допоможе зробити рівень напруги стабільним, а також виручить при несподіваному відключенні електричної енергії, послужить дієвою перешкодою для аварійного завершення роботи.
Результат: цінна інформація надійно захищена, а вихід з ладу вас точно не торкнеться, адже безперебійник піклується про підтримку стабільності справної роботи і збереження Вашого гаманця, що важливо.
Правило 2.Підтримка в чистоті
- Пристрої повинні бути чистими. Це аксіома. Регулярно протирайте екран, мишу, клавіатуру, системний блок за допомогою серветок, безпосередньо призначених для даних цілей. Сьогодні їх легко можна знайти в будь-якому спеціалізованому магазині.
- Не можна використовувати тканину, змочену у воді, хімічні засоби, призначені для інших потреб, наприклад, рідини для очищення скла, Аерозолі для меблів. Все це абсолютно не має відношення до підтримки в чистоті ноутбуків і комп’ютерів.
Правило 3. Ніколи не їжте і не пийте близько техніки
Попадання частинок їжі, води, чаю, кави, соків, лимонадів та інших солодких напоїв – не просто нешкідлива звичка. Ці дії здатні завдати колосальної шкоди нормальної функціональності будь-якої техніки. Підсумком стане:
- втрата працездатності всієї клавіатури або окремих кнопок;
- 0 реакцій з боку тачпада;
- страждання електронних компонентів;
- виникнення короткого замикання;
- повний вихід з ладу материнської плати.
Особливу небезпеку несе проливання агресивних рідин, які містять в складі багато солі та цукру. Навіть якщо ви помітили, що після зіткнення з подібною неприємністю техніка продовжує відносно нормально працювати, це ще нічого не означає.
У будь-який момент вона може вийти з ладу, тому краще забудьте про трапези з чаями біля улюблених пристроїв. Інакше єдине, що вам залишиться, – це забути про гаджет назавжди.
Правило 4. Зведіть до мінімуму ризик виникнення механічних пошкоджень
- Намагайтеся не залишати поруч з технікою ніяких важких предметів. Їх можна випадково зачепити й завдати пристосуванню непоправної шкоди.
- Якщо у вас є діти, стежте за тим, щоб вони нічого не кидали на техніку. Важливо пояснити їм, що ноутбуки та комп’ютери – це не іграшки. Краще зберігати їх якомога далі від малюків при наявності даної можливості.
Правило 5. Звертайте увагу на місце установки
На монітор комп’ютера або екран ноутбука не повинні потрапляти прямі сонячні промені та інші яскраві джерела світла. Це дуже сильно скорочує експлуатаційний термін.
Подбайте і про відсутність батарей поруч. Інакше ризикуєте зіткнутися з проблемою перегріву. Дія високих температурних показників провокує виникнення безлічі проблем з найважливішими електронними елементами.
Нічого не ставте на системний блок і тим більше на поверхню ноутбука. Для будь-яких сторонніх предметів слід підшукати інше місце розташування.
Правило 6. Дбайте про профілактику виходу з ладу системи охолодження
Охолоджувальна система несе безпосередню відповідальність за тривалість терміну служби техніки. Вона потребує регулярного проведення процедури чищення від пилу. Як часто її потрібно робити? Ось орієнтовні відомості:
- 1 раз на рік в сервіс необхідно звертатися всім користувачам без винятків, всупереч особливості умов експлуатації;
- 1 раз в 6 місяців при тому, що в будинку живуть тварини або періодично проводяться ремонтні роботи.
В останньому випадку частота проведення процедури може збільшитися ще більше. Краще довіряти процес тільки фахівцям, щоб зробити чистку максимально якісно.
Правило 7. Поставтеся відповідально до транспортування
При необхідності постійної організації транспортування важливо враховувати деякі нюанси. ПК слід перевозити тільки у вимкненому стані. Ніколи не робіть цього, якщо комп’ютер увімкнено. Інакше зіткнетеся з втратою цінної інформації.
Транспортування ноутбука вимагає окремої уваги. Її потрібно робити з особливою обережністю, через те, що матриці гаджетів відрізняються сильною крихкістю. Це загрожує виникненням серйозних пошкоджень і відповідними фінансовими витратами. Обов’язково купіть спеціальну сумку. Намагайтеся не трясти пристрій занадто сильно, через те, що жорсткий диск, процесор сильно чутливі до подібних явищ.
Правило 8. Периферійні пристосування повинні підключатися грамотно
Будь-які периферійні типи пристроїв слід приєднувати тільки тоді, коли ПК або ноутбук вимкнений. Про які саме йдеться:
- монітор;
- принтер;
- сканер;
- ксерокс;
- модем.
Лише ті пристосування, які можна під’єднати шляхом використання інтерфейсу USB, дозволено залучити при активному стані техніки.
Правило 9. Забезпечте хорошу циркуляцію повітря
Для втілення даної мети важливо розуміти, що існує необхідність організації зазорів між стінами будинку і самими отворами, відповідальними за вентиляцію.
Не варто розміщувати пристрій поблизу штор і тюлів, через те, що це сприяє частій появі такої проблеми, як їх затягування кулером.
Вільне переміщення повітряних мас гарантує нормальне охолодження провідних компонентів техніки та не допускає їх перегрів.
Правило 10. Знайдіть надійного майстра
Основою довговічності техніки та стабільності роботи є звернення тільки до перевірених фахівців. Важливо знайти хорошого майстра, який зуміє впоратися однаково якісно з будь-яким видом ремонту, настройки та діагностики.
Де такий працює? Його можна викликати в компанії “Техпідтримка”.
Звернення в “Техпідтримку” – гарантія.
- Швидкого успішного результату роботи. Послуги надаються прямо у вас вдома або в офісі руками спеціально навчених майстрів, чиї навички та знання дозволяють їм діяти оперативно і кваліфіковано в будь-якій ситуації.
- Мінімальних грошових витрат. Ви платите тільки за якісний підсумок ремонту. Виклик і діагностика відбуваються безкоштовно.
- Професійної допомоги в найбільш зручний час в той день тижня, коли вам це дійсно необхідно.
У компанії “Техпідтримка” пропонуються різноманітні види послуг за прийнятними цінами, а також відмінний рівень обслуговування. Досвідчені професіонали допоможуть значно продовжити життя техніки й зберегти спокій власника.