Виїзд майстра по Києву – Безкоштовно
Середній час приїзду майстра – 27 хвилин

У наш час життя без комп’ютерів уявити дуже складно, якщо взагалі можливо. Але працюючи біля пристрою, існує ризик зіткнутися з поширеними проблемами втоми, болю в очах. Дискомфортні відчуття заважають користувачеві нормально зосередитися. Та й в цілому всі зазначені прояви здатні завдати серйозної шкоди зору. Щоб усунути проблему, потрібно скористатися порадами, які знайдете в статті.

Правильна установка

Розумний вибір місця установки — важливий фактор, що сприяє нормалізації стану очей під час роботи, крім необхідності оптимальної настройки. До його вибору потрібно поставитися з усією відповідальністю. Перше, що варто запам’ятати, – ніколи не ставте монітор туди, де на нього будуть потрапляти прямі сонячні промені. Це викликає відразу кілька проблем.

Як налаштувати монітор, щоб очі не боліли
 1. Тьмяне зображення.
 2. Складне зорове сприйняття картинки.
 3. Постійно виникають відблиски.
 4. Нерівномірна видимість (частина зображення яскравіша, окремі шматки важко помітні).

Сконцентруватися в таких умовах дуже складно. Звідси й дискомфортні відчуття. Хоча сильне затемнення теж впливає вкрай негативним чином, лише додатково збільшуючи навантаження, яка виявляється на зоровий апарат. Освітлення повинно бути тільки рівномірним.
Підбираючи місце розташування, враховуйте, що монітор повинен стояти так, щоб його центральна частина перебувала на рівні ваших очей. Не варто допускати занадто маленьку відстань між Користувачем і екраном. Оптимально — хоча б 0.5 м, але краще трохи більше.

Перерви та зарядка

Перш, ніж перейти безпосередньо до налаштувань, важливо вивчити додаткові нюанси. Якщо ви їх проігноруєте, не допоможуть навіть оптимальні параметри. Йдеться про відпочинок Для очей.
Перше, що ви можете зробити для них, – дозволяти відпочивати в ході роботи. Це потрібно робити мінімум раз на 1 годину. Гарне розслаблення обов’язково принаймні протягом 5 хвилин.
Але якщо ви зайняті справою, що вимагає занадто серйозної концентрації уваги, очам потрібно давати відпочивати ще частіше – хоча б кожні пів години.
Дуже бажано робити розслаблювальну зарядку. Вправи досить прості, але в той же самий час корисні. Ось кілька найбільш дієвих прикладів.

 1. Рухи в різні боки. Потрібно просто водити очима вліво і вправо, дивитися вниз, а потім вгору.
 2. Швидкі моргання. Це робиться з метою запобігання такої поширеної проблеми, як сухість очних яблук. Моргання допоможе належним чином зволожити їх.
 3. Концентрація на Далекому предметі. Суть вправи полягає в тому, щоб сфокусуватися на чомусь, що знаходиться далеко й особливу увагу приділити його деталям.

Тільки тепер можна перейти до основного.

Яскравість

Найважливіший показник-рівень яскравості. В процесі його коригування необхідно орієнтуватися індивідуальні потреби конкретного користувача, а також ступінь освітлення кімнати, де встановлено пристрій.
Занадто яскраве і контрастне зображення дуже стомлює. Вибір на користь певних показників здійснюється суто індивідуально. Потрібно лише зайти в налаштування монітора і підібрати найбільш відповідні значення, які будуть максимально комфортними для ваших очей в тих чи інших умовах приміщення.
Для управління параметрами на самому моніторі є спеціально призначені кнопки. Натиснувши на одну з них, можна викликати меню і задати відповідні налаштування.
Також для успішного втілення мети можна увійти в “Панель управління”, а потім зупинитися на пункті “електроживлення”. Там потрібно відрегулювати показники до найбільш комфортних для вас.
Деякі гаджети мають спеціальну кнопку для регулювання рівня яскравості, яка знаходиться на клавіатурі. Її можна ідентифікувати, помітивши відповідний малюнок на кнопці. Функція зміни яскравість викликається шляхом натискання одночасно двох клавіш: тієї, яку Ви знайшли, і додаткової – “Fn”.
У меню “Панель управління” можна скористатися допомогою розділу” калібрування кольорів”, щоб налаштувати контрастність. Дія також проробляється з орієнтиром на власні потреби.

Важливо врахувати наступні нюанси.

 1. Зображення не повинно бути неприродно блідим.
 2. Відсутність навіть мінімальної напруги з боку очей.
 3. Надмірна яскравість і некоректна передача кольору не допустимі.
 4. У темному приміщенні знижується яскравість до самого мінімуму.
 5. У сильно освітленій кімнаті показники зазвичай збільшуються.

Звернувши увагу на перераховані вище моменти, можна уникнути виникнення проблеми дискомфорту.

Дозвіл

Даний показник безпосередньо впливає на чіткість подачі зображення. Важливо його повну відповідність з реальними характеристиками самого монітора. При цьому вдається домогтися наступних переваг.

 1. Відсутність розмитості картинки. Зображення виглядає максимально чітко, а його якість висока.
 2. Сторони екрану співвідносяться оптимально.
 3. Розмір зображення природний.
 4. Сприйняття відбувається без напруги та втоми.

Для того, щоб встановити відповідний дозвіл, необхідно здійснити такі дії.

 1. Включити комп’ютер.
 2. Клацнути правою кнопкою миші в будь-якій області на “робочому столі”.
 3. Зупинити вибір на пункті “параметри екрану”.
 4. Натиснути тип дозволу, найбільш відповідний у вашому випадку, серед списку наявних варіантів.

Часто система сама рекомендує правильне значення. Тоді ви побачите напис “рекомендується” близько конкретного дозволу.

Частота оновлення

Даний параметр відповідальний за швидкість оновлення зображення, яке виводиться на монітор. Перевірити те, наскільки він відповідає оптимальній величині 60 Гц, можна в меню параметрів екрану.
Слід відкрити пункт “Властивості графічного адаптера”. Потім знайти вкладку “монітор”. У вікні побачите відповідний список з декількома варіантами. Серед них і потрібно вибрати відповідне значення.

Шрифт

Завдяки правильно підібраному розміру шрифту, ви зможете читати текст без будь-якої шкоди, не втомлюючись. Завдання найбільш комфортного типу відбувається за допомогою “Панелі управління”. Виберіть пункт “Оформлення та персоналізація”, а після – “екран”. За допомогою даного меню можна встановити розмір шрифту, який буде комфортним саме для вас.
Тут же легко зорієнтуватися щодо розміру шрифтів для заголовків вікон. Важлива примітка: користувачам ОС Windows 10-ого покоління слід скористатися спеціальними програмами, щоб підібрати зручний для себе варіант.

Хто допоможе

Вам не вдалося домогтися того, щоб очі перестали сильно втомлюватися? Больові відчуття не зникають? У процесі спроби налаштування виникли будь-які складності? Обов’язково зверніться в “Техпідтримку”. Досвідчені майстри працюють в межах столиці та області, виїжджаючи на виклик абсолютно безкоштовно.
Вони допоможуть швидко і безпомилково підібрати параметри роботи, при цьому абсолютно не зашкодивши справному стану техніки. Послуги коштують недорого, зате приносять масу користі й вам, і пристрою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


5 × сім =